Butle dla firm

Gaz płynny znajduje zastosowanie

w wielu gałęziach przemysłu, gdzie jest

wręcz niezastąpiony

Zalety gazu płynnego sprawiły, iż znalazł on wszechstronne zastosowanie m.in. w budynkach użyteczności publicznej (szkoły, kościoły, baseny), hotelach i restauracjach, halach produkcyjnych, hutach, cegielniach, masarniach, piekarniach, wylęgarniach oraz obiektach biurowych, etc.

wysoka wydajność energetyczna

możliwość uzyskania kontrolowanych wysokich temperatur, stabilny płomień oraz możliwość przechowywania i transportu sprawiają, że wiele zakładów produkcyjnych stosuje gaz płynny do ogrzewania hal przemysłowych oraz w różnego rodzaju procesach technologicznych.

ZALETY GAZU PŁYNNEGO

Gaz płynny jest czystym źródłem energii

Do niewątpliwych zalet gazu płynnego należą: uzyskanie wyższego stopnia sprawności maszyn i urządzeń zasilanych gazem płynnym, optymalne wykorzystanie paliwa, wygoda w użytkowaniu dzięki redukcji do minimum obsługi oraz konserwacji maszyn i urządzeń, jak również uzyskanie kontrolowanych wysokich temperatur w procesach technologicznych przy równocześnie marginalnej emisji siarki. Jego stosowanie zmniejsza emisję zanieczyszczeń do środowiska, zakłady produkcyjne ponoszą oszczędności z tytułu niższych opłat na rzecz ochrony środowiska.

Wózki widłowe

Butle GreenGas to wypróbowane i pewne rozwiązanie dla zasilania wózków widłowych na gaz w halach i na placach magazynowych. Wózki widłowe na LPG znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi dzięki możliwości pracy w zamkniętych pomieszczeniach magazynowych o dużych rygorach czystości, również przez całą dobę. Butle gazowe do wózków widłowych są wyposażone w specjalny zawór do poboru fazy ciekłej gazu płynnego. Został on opracowany w taki sposób, aby zapewnić maksymalne wykorzystanie gazu. Butle do wózków widłowych w ofercie GreenGas wyznaczają nowe standardy jakości:

 • Jeszcze lepsza ochrona silnika wózka widłowego
  Do każdego wózka widłowego dodawany jest nowy filtr zewnętrzny, co zapewnia jeszcze lepszą ochronę silnika wózka. Eliminuje się w ten sposób problemy związane z koniecznością częstej konserwacji pojazdów. Tym samym, korzystając z butli gazowej do wózków widłowych GreenGas, Klient oszczędza swój czas i pieniądze.
 • Płynna praca wózka widłowego w każdych warunkach
  Butle do wózków widłowych napełniane są gazem płynnym najwyższej jakości o obniżonej zawartości siarki i związków stałych. Skład mieszanki gazowej, stosowanej w butlach gazowych zapewnia lepszą pracę wózka w okresie jesienno-zimowym, przy niższych temperaturach zewnętrznych.
 • Wózek widłowy – Komfort użytkowania
  Stalowa powierzchnia butli pozwala na bezpieczne jej składowanie. Firma GreenGas zapewnia szkolenia z właściwego użytkowania butli gazowych dla operatorów wózków widłowych.

Hotele i restauracje

Gaz w butlach przez nas oferowanych może być używany w kuchniach, zarówno dla urządzeń stałych jak i przenośnych. Zapewniamy gaz propan lub propan butan w butlach różnej pojemności od 10 do 33 kg.

Butla GreenGas HoReCa to dedykowany produkt dla gastronomi. Zapewnia najwyższej jakości gaz propan, oraz szybkie i bezpieczne podłączenie dzięki zaworowi quick on. Butla jest także idealnym rozwiązaniem dla małych, mobilnych restauracji oferujących dania typu fast food. Dodatkowo doskonale sprawdza się w urządzeniach grzewczych takich jak promienniki gazowe. Podłączanie butli nigdy nie było tak proste i szybkie – trwa dosłownie kilka sekund i nie sprawia to żadnych trudności dla osoby podłączającej.

Przemysł i budownictwo

Butle gazowe mogą być używane m.in. do:

 • Budownictwa drogowego
 • Prac instalacyjnych
 • Prac dekarskich
 • Spawania i ciecia metali
 • Ogrzewanie hal i pomieszczeń
 • Osuszania pomieszczeń
 • Przy zgrzewaniu folii
 • gastronomii
 • I wielu innych

Inne

LPG znajduje zastosowanie także w laboratoriach dentystycznych, chemicznych oraz fizycznych jako źródło energii czy ciepła.