Butle dla domu

Wypoczynek na świeżym powietrzu,

bezwonne bezpieczne spalanie,

ciepło podczas zimowych miesięcy

Zalety gazu płynnego sprawiły, iż znalazł on wszechstronne zastosowanie m.in. w domach, mieszkaniach, campingach. Butli gazowych w polskich domach najczęściej używa się do gotowania. Można je spotkać ogrodach i na tarasach, podłączone do parasoli grzewczych lub grillów ogrodowych oraz w domach letnich – do promienników ciepła dogrzewających nas w chłodne wieczory. Butle gazowe do domu to świetne i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie!

bezwonne spalanie

W kuchni czujesz się doskonale i oczekujesz od tego miejsca wygody i niezawodności? Gaz płynny umożliwi Ci codzienną pracę w komfortowych warunkach. Jego bezwonne spalanie niebieskim płomieniem zapewni czystość i porządek w prowadzeniu każdej kuchni.

ZALETY GAZU PŁYNNEGO

Gaz płynny jest czystym źródłem energii

Zielona butla GreenGas to gwarancja jakości i solidności. Świadectwo oryginalności i szczelności, jakie posiada, sprawia, że bez obaw można ją stosować w każdym domu. Dzięki butli z płynnym gazem prowadzenie kuchni jest łatwe i przyjemne. Każda butla, która trafia do domów naszych użytkowników, przechodzi szereg procedur. Zabezpieczana autentyczną folią i sygnowana unikatowym hologramem zyskuje potwierdzenie oryginalnego jej napełnienia w rozlewni.

Ogrzewanie

Bardzo dobrym dla wszystkich, którzy cenią wygodę i ciepło podczas zimowych miesięcy, jest ogrzewanie pomieszczeń gazem płynnym. Zapewnia on stałą temperaturę, oraz możliwość dostosowania jej do własnych preferencji i upodobań.

Gaz płynny pozwala ogrzewać zarówno pomieszczenia zamknięte, jak i przestrzenie otwarte. Tarasy, balkony i ogrody mogą zyskać przyjemny ciepły klimat w chłodniejsze dni dzięki promiennikom  podłączanym do butli gazowych.

11 kilogramów  płynnego gazu zapewnią komfort użytkowania przez długi czas, a wszystkim zwolennikom świeżego powietrza zagwarantują radość przebywania na zewnątrz podczas zimnych dni i nie pozwalają odczuwać przykrego chłodu, zapewniając tym samym przyjemny wypoczynek.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są i instalacje kompaktowe na butle  33 kg z propanem.

Zalety propanu:

 • Wyższa temperatura płomienia
 • Możliwość zasilania urządzeń o dużej mocy
 • Wysoka zdolność do odparowywania – można używać w temperaturach poniżej 0°C
 • Duża kaloryczność
 • Neutralny zapach
 • Polecamy butle z propanem o pojemności 10, 11 kg i 33 kg .

Polecamy butle z propanem o pojemności 11 kg i 33 kg . Waga gazu w butli jest bardzo ważna – jako nieliczni na rynku posiadamy w dystrybucji butle o takiej pojemności – wielu konkurentów napełnia butle w ilości 10 i 30 kg (a cena jest bardzo zbliżona).

Gotowanie

W kuchni czujesz się doskonale i oczekujesz od tego miejsca wygody i niezawodności? Gaz płynny umożliwi Ci codzienną pracę w komfortowych warunkach. Jego bezwonne spalanie niebieskim płomieniem zapewni czystość i porządek w prowadzeniu każdej kuchni.

Ekonomiczne spalanie oraz szybkość przyrządzania dań to walory, które stale dostrzegają kolejni użytkownicy płynnego gazu.

Zielona butla GreenGas to gwarancja jakości i solidności. Świadectwo oryginalności i szczelności, jakie posiada, sprawia, że bez obaw można ją stosować w każdym domu. Dzięki butli z płynnym gazem prowadzenie kuchni jest łatwe i przyjemne. Każda butla, która trafia do domów naszych użytkowników, przechodzi szereg procedur. Zabezpieczana autentyczną folią z numerem seryjnym partii produkcji zyskuje potwierdzenie oryginalnego jej napełnienia w rozlewni.

Płyty i kuchenki gazowe są przystosowane do spalania gazu ziemnego GZ-50, ale mogą działać także na gaz płynny. Aby było to możliwe, w palniku trzeba wymienić dysze na takie, które przystosowane są do spalania propan-butanu. Niektórzy producenci dołączają je do wyposażenia kuchenki. W Polsce ponad 5 mln gospodarstw domowych korzysta z gazu w butlach do zasilania kuchenek gazowych. Gazem z butli zasilane są również taborety gazowe, grille gazowe.

Turystyka

Wspólny wypoczynek i komfortowy pobyt na świeżym powietrzu nawet podczas chłodnych wieczorów zapewnią właściwości gazu płynnego w butlach GreenGas, a jakość i solidność wykonania butli spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki bezwonnemu, czystemu i powolnemu procesowi spalania gaz płynny sprawdza się doskonale przede wszystkim w kuchenkach gazowych. Gaz jest często wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń, zapewniając komfortowe warunki mieszkania dla siebie i swoich najbliższych.

Zielone butle dla całej rodziny? Oczywiście.

Butli gazowych w polskich domach najczęściej używa się do gotowania. Ale spotkać je też można w ogrodach i na tarasach, podłączone do parasoli grzewczych lub grillów ogrodowych oraz w domach letnich – do promienników ciepła dogrzewających nas w chłodne wieczory.

Ogrodowe promienniki gazowe

Promienniki gazowe zasilane gazem płynnym z butli gazowych do niedawna można było spotkać jedynie w ogródkach restauracyjnych. Dziś coraz częściej stoją w ogrodach i na tarasach przy domach jednorodzinnych. Korzystanie z nich umożliwia przesiadywanie na tarasie lub w ogrodzie w chłodne wieczory wiosną i późną jesienią. Emitują promieniowanie podczerwone odbierane przez organizm jako ciepło. Dlatego osoby przebywające w ich pobliżu odczuwają temperaturę 18-20°C, mimo że jest chłodniej.

Promieniowanie cieplne nie ogrzewa powietrza, ale przenika przez nie tak samo jak promieniowanie słoneczne. Dopiero w zetknięciu z przedmiotami czy organizmami żywymi zamienia się w energię cieplną. Promienniki gazowe są wyposażone w mechanizm piezoelektryczny do zapalania palnika, zabezpieczenie zapłonu i regulator przepływu gazu pozwalający dostosować moc promieniowania do temperatury zewnętrznej. Niektóre modele mają także zabezpieczenie zapewniające odcięcie dopływu gazu, gdy promiennik nagle się przechyli lub przewróci. Urządzenia te, w zależności od ustawionej mocy palnika, zużywają od 0,23 do 0,98 kg gazu w ciągu godziny.

Ogrzewacze i promienniki

Ogrzewacze i promienniki gazowe są często używane do miejscowego ogrzewania w domkach letniskowych. Działają tak samo jak promienniki gazowe – emitują promieniowanie podczerwone odbierane jako ciepło. Największą zaletą takiego ogrzewania jest możliwość skierowania strumienia ciepła tylko w to miejsce, które chcemy ogrzać. Urządzenia te mają małą bezwładność cieplną układów ogrzewania – promienniki, podobnie jak oświetlenie elektryczne, dają pożądany efekt natychmiast po włączeniu. Atutem takiego ogrzewania jest również to, że nie powoduje ono cyrkulacji powietrza, a tym samym unoszenia kurzu i pyłu.

Uwaga! Ogrzewaczy oraz promienników nie można zasłaniać firanami, zasłonami lub meblami. Nie można ich także ustawiać blisko ścian wykonanych z materiałów łatwopalnych.

Promienniki gazowe. Montuje się je bezpośrednio na butli, przykręcając do uchwytu kołnierza zbiornika. Są małe i niewiele ważą (ok. 2,5 kg). Moc promiennika reguluje się za pomocą pokrętła zwiększającego lub zmniejszającego strumień gazu. Ogrzewacze gazowe. Są to urządzenia, w obudowie których znajduje się miejsce do umieszczenia butli z gazem. Ogrzewacze mają zwykle trzy stopnie regulacji, zapalacze piezoelektryczne, termoelektryczne zabezpieczenie odcinające dopływ gazu, gdy ten się ulatnia, oraz zabezpieczenie wyłączające urządzenie przy zbyt dużej zawartości CO2 w pomieszczeniu.

Uwaga! Miejsce, w którym znajduje się promiennik lub ogrzewacz gazowy, musi być dobrze wentylowane. Jeśli spaliny powstające podczas spalania nie są usuwane na zewnątrz przewodem wentylacyjnym, pozostają w pomieszczeniu, w którym stoi urządzenie.

Grille gazowe

Grillować można nie tylko w tradycyjny sposób – z użyciem węgla drzewnego, ale także korzystając z urządzenia zasilanego gazem z butli. Grille gazowe zyskują popularność między innymi dlatego, że podczas pieczenia nie powstaje drażniący dym.

Użytkowanie:

Grille gazowe są łatwe w uruchomieniu i obsłudze – wystarczy przekręcić kurek i zapalić gaz. Aby jednak bezpiecznie z nich korzystać, warto zastosować się do następujących wskazówek:

 • nie można ich używać w pomieszczeniach zamkniętych;
 • należy je stawiać na płaskim, poziomym, twardym, niepalnym i stabilnym podłożu;
 • muszą być osłonięte od wiatru i znajdować się w bezpiecznej odległości od przedmiotów łatwopalnych, na przykład drewnianych płotów, podłóg czy materiałów łatwopalnych, a wolna przestrzeń wokół urządzenia powinna wynosić co najmniej 1 m;
 • nie można przenosić grilla, gdy jest rozpalony – kiedy korzystamy z urządzenia, butla gazowa powinna być odsunięta od grilla na maksymalną odległość, na jaką pozwala wąż.

Ciśnienie napełnianych gazem butli wynosi w Polsce 3700 Pa. Możemy więc podłączać tylko grille przeznaczone do sprzedaży na polskim rynku. Korzystając z grilla kupionego na przykład w Niemczech, doprowadzimy do szybszego zużycia się urządzenia i gorszej pracy palnika. Ważnym elementem grillowania na gazie są kamienie lawy wulkanicznej. Włożone pod ruszt, pomagają zachować jednolity żar wymagany dla równomiernego pieczenia. Kamienie lawy nie są przeznaczone do każdego rodzaju grillów gazowych – nie używa się ich w urządzeniach wykorzystujących do rozproszenia ciepła specjalne deflektory.

Aby potrawy przygotowane na grillu gazowym miały charakterystyczny zapach i aromat mięsa, na ruszcie można położyć małe kawałki drewna z drzew owocowych moczonego wcześniej w wodzie przez kilka godzin.

Caravaning

Tu liczy się każdy kilogram!
Dla miłośników caravaningu – wolnych, spontanicznych i pełnych energii – liczy się każdy kilogram! Dlatego też butla light jest tak popularna wśród osób planujących wakacje z przyczepą. Butle typu light to zaledwie 15kg, które dodatkowo obciąża Twoją przyczepę zamiast tradycyjnych 23kg. A zabierając ze sobą dwie butle, zaoszczędzisz nawet do 16kg!

Kamperfit
Nowość na polskim rynku – innowacyjne rozwiązanie dla caravaningu.

Kamperfit jest nowoczesnym produktem dostosowanym specjalnie do segmentu caravaningowego, które:

 • nie zmniejsza ciśnienia gazu a służy do automatycznego podłączania do lekkich
 • butli gazowych light oraz do instalacji gazowych
 • niezwykle łatwy w montażu dzięki systemowi „quick-on”
 • nie zajmuje dużo miejsca i jest w pełni bezpieczny

Produkt dostępny w wybranych Autoryzowanych Serwisach firmy Wogis.

Grillowanie

Spotkania w gronie przyjaciół i rodziny połączone z grillowaniem to jeden z najbardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu. Coraz większą popularnością cieszą się grille gazowe, z których korzystają zarówno Klienci indywidualni jak i profesjonaliści – szefowie kuchni, właściciele hoteli i restauracji, firmy cateringowe. Często spotyka się także przenośne grille gazowe, które można zabrać nawet na familijny piknik.

Grillowanie na grillu gazowym zasilanym gazem z butli GreenGas jest:
zdrowe – gaz zawarty w butlach GreenGas spala się czysto i nie wydziela szkodliwych toksyn,
smaczne – potrawy uzyskują unikalny smak i zachowują swoje wartości odżywcze,
proste – grill rozpala się bezproblemowo i jest łatwy do wyczyszczenia ekonomiczne