W wielu domach codziennie używa się butli gazowej. Najczęściej swoje zastosowanie odnajdują one w kuchni, podczas przygotowywania posiłków. Jednak butle gazowe często wykorzystywane są również w domkach letniskowych lub na tarasach — dzięki nim możemy spędzać miłe wieczory na świeżym powietrzu. Wybierając butlę gazową, warto zwrócić uwagę na parę kwestii. Sprawdzeni i odpowiedzialni dystrybutorzy gazu, dbają o to, aby ich produkty były jak najbardziej bezpieczne, jednak warto wiedzieć, jak wybrać odpowiednią butlę gazową.

Oryginalność butli z gazem ma znaczenie

Decydując się na zakup butli z gazem, wybieraj zawsze tych producentów, których znasz lub których rekomendacje i opinie możesz sprawdzić. Jedną z zaufanych firm, jest Green Gas, który na rynku działa od wielu lat, a jakość dostępnych w sklepie produktów można bardzo łatwo potwierdzić i zweryfikować. Dokładnie tak powinieneś działać, wybierając markę butli. Wątpliwe firmy zajmujące się dystrybucją gazu z całą pewnością nie będą bezpiecznym wyborem. Jeśli cokolwiek budzi w Tobie wątpliwości — odpuść i poszukaj zaufanego sklepu. Wybuch butli gazowej czy ulatniający się gaz płynny są bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia, dlatego wybrana przez nas butla nie powinna budzić żadnych wątpliwości.

Zdarza się, że rozlewnie wykorzystują gaz danej marki bez zgody jego właściciela. Ta kwestia jest niezwykle ważna, ponieważ tylko i wyłącznie oryginalnie przygotowane przez producenta butle gazowe są w pełni bezpieczne, ponieważ spełniają szereg wymogów, przechodzą badania i kontrole niezbędne do wpuszczenia ich na rynek sprzedażowy potwierdzające stan techniczny butli. Takie butle są również objęte gwarancją producenta, a użytkowanie butli jest bezpieczne.

Oznakowania i zabezpieczenia – kolory butli gazowych

Aby bezpiecznie użytkować butlę, musi być ona odpowiednio zabezpieczona – zawór butli nie może być odplombowany, nie mogą być na niej żadne wgniecenia, a tym bardziej wycieki. Możesz nie wiedzieć, ale każdy dystrybutor ma zarezerwowane dla siebie kolory butli gazowych i tylko butle w takim kolorze powinien wypełniać — na przykład kolorem butli Green Gas jest zielony. Wyjątkiem jest tu kolor czerwony, który dotyczy tylko i wyłącznie gaśnic. Ten prosty sposób pozwoli i na szybką weryfikację dystrybutora danej butli.

Chcesz mieć pewność, czy butla z gazem jest bezpieczna? Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze butli gazowej to wytłoczona na niej data badania okresowego. Po jego upływie butla nie powinna być w ogóle dopuszczona do sprzedaży, ponieważ jest ogromnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia jej użytkowników. Dla pewności, że zakupiona przez nas butla jest bezpieczna i przede wszystkim legalna, zwróć uwagę, czy na zaworze znajduje się dodatkowa folia z hologramem. Przy zakupie spójrz również na plombę. Widniejąca na niej nazwa firmy powinna być zgodna z trwałymi znakami towarowymi, które znajdują się na powierzchni butli. Nie może zabraknąć również zaślepki na zaworze, chroniącej przed wyciekiem, na wypadek przypadkowego odkręcenia zaworu. Warto dowiedzieć się również jak wyglądało przechowywanie butli z gazem.

Transport butli gazowej

Bezpieczeństwo podczas użytkowania butli gazowej zapewnia również jej transport. Pamiętaj, że butla napełniona gazem płynnym nie może być nasłoneczniona i narażona na wysokie temperatury — z gazem nie ma żartów. Decydując się na samodzielny transport zakupionej butli z gazem, zwróć uwagę na pozycję, w której będzie transportowana. Powinna stać ona zawsze w pozycji pionowej. Aby uchronić się przed niechcianymi i niemiłymi niespodziankami, zabezpiecz butlę również przed przesuwaniem. Powinna ona być stabilnie zamocowana, aby nie narazić nikogo na żaden uszczerbek na zdrowiu.

Wybierając butle, kieruj się tymi zasadami, jednak pamiętaj, że zawsze warto skorzystać z rad profesjonalistów. Skontaktuj się z nimi, aby mieć pewność, że Twój wybór jest w pełni bezpieczny. Jeśli jest taka możliwość, zdecyduj się na przetransportowanie butli przez firmę, w której ją kupujesz. Bezpieczeństwo jest tu najważniejsze.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą butli gazowych – sklep.

Zostaw komentarz

×