Choć wydawać by się mogło, że wszystkie butle gazowe są takie same, to wcale nie jest to prawdą. W sklepie Green Gas dostępnych jest parę rodzajów butli gazowych, które na pewno spełnią oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Porównując butle gazowe stalowe z butlami kompozytowymi, dostrzec można parę różnic, które mogą okazać się kluczowe przy ich wyborze. Jakie są różnice w butlach gazowych?

Butle gazowe Green Gas — stalowe

Stalowe, klasyczne, ciężkie butle gazowe, to jedne z tych, z którymi w ogóle kojarzona jest butla gazowa. Można kojarzyć je z przyczep, którymi rozwożono je od domu do domu jeszcze nie tak dawno. Przeciętna waga klasycznej butli stalowej mieści się w okolicach 9 – 13 kg. Gdy zostanie napełniona gazem, będzie znacznie cięższa niż butla kompozytowa. Plusem butli stalowych z całą pewnością jest to, że ich dostępność jest niezwykle wysoka, więc jej zakup nie powinien stanowić żadnego, większego problemu. Dodatkowym aspektem jest to, że butle stalowe są też niezwykle trwałe i wytrzymałe, co często przemawia za tym, aby dokonać zakupu właśnie ich. Stalowe butle gazowe doskonale sprawdzają się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i gałęzi przemysłu, jaką jest gastronomia. To właśnie butle stalowe w dużej mierze zasilają kuchenki w restauracjach i barach.

Butle kompozytowe Green Gas Light

Butle kompozytowe Green Gas Light, które dostępne są w naszym sklepie, od stalowych odpowiedników odróżnia przede wszystkim waga. Masa samej butli przed wypełnieniem wynosi od 5 do 10 kg, czyli w niektórych przypadkach jest ona o połowę lżejsza, a co za tym idzie — jej wnoszenie i transport jest zdecydowanie wygodniejszy i mniej męczący. Zawdzięcza to przede wszystkim wykonaniu z tworzyw znacznie lżejszych od stali. Dodatkowo butla kompozytowa Light wzmocniona jest włóknem szklanym. Całość składa się na to, że butle te są całkowicie odporne na korozję. W przeciwieństwie do butli stalowych, w modelu Green Gas Light widoczny jest poziom gazu. To ogromne ułatwienie, dzięki któremu brak gazu nigdy Cię nie zaskoczy, a Ty nie będziesz musiał sprawdzać jego poziomu, podnosząc butlę. Ogromnym plusem butli kompozytowej jest również jej wszechstronne zastosowanie. Doskonale odnajduje się podczas tradycyjnego użytkowania w gospodarstwach domowych, promiennikach ale również podczas podróży. Dzięki małej wadze oraz praktycznemu i wygodnemu uchwytowi można ją zabrać na biwak, a nawet na podróż żaglówką!

Butle z gazem – różnice

Tym, co łączy butle stalowe i butle kompozytowe jest fakt, że butle te mogą być napełniane gazem, jakim jest propan, dzięki czemu są one znacznie bardziej wydajne, niż butle wypełniane mieszanką propan-butan. Wszystko to za sprawą tego, że propan ma zdecydowanie bardziej kaloryczną wartość. Warto pamiętać, że jest to także rozwiązanie korzystne dla środowiska, ponieważ nie powodują szkodliwych zanieczyszczeń, co jest niezwykle ważne z uwagi na ochronę naszej planety.

Butle kompozytowe oraz stalowe dostępne są w naszym sklepie.

Zostaw komentarz

×